2022 decemberében megjelentek a Horizon Europe pályázati program 2023-24-es felhívásai. Több mint 750 felhívást látunk most előre, de ez a szám a következő időszakban, új felhívások megjelenésével nőni fog. A lehetőségek között vannak egyéni és konzorciális pályázatok, bottom-up, illetve alkalmazott kutatási lehetőségek, kutatás-központú és inkább technológiai fejlesztésre fókuszáló pályázatok egyaránt, szinte minden kutatási területen.
2023. január 30 – február 3. között BME Horizon Europe 2023-24 Launch Week címmel rendezvényt szervezünk a műegyetemi kutatók és kutatást támogató szakemberek részére.
Az egy hetes rendezvény célja, hogy segítse a BME kutatóinak felkészülését a sikeres pályázati szereplésre a Horizon Europe keretprogram 2023-24-es felhívásain:
A rendezvényen új formátumokkal támogatjuk a párbeszédet, a kapcsolatteremtést, az előre megadott témák mellett van lehetőség a programot a résztvevők érdeklődésének megfelelően alakítani.
Dátum: 2023. január 30 (hétfő) – február 2.(péntek). Minden nap 10-14:30 között.
Rendezvény nyelve: magyar és angol
Jelenlét: személyes jelenlét, R épület 113.
Az Európai Bizottság nagy szabású hét éves kutatási és innovációs keretprogramja, a Horizon Europe 2021-ben indult. Az előadás áttekinti a keretprogram első 1,5 évét a trendek, tendenciák és a magyar részvétel szempontjából.
A keretprogram első 1,5 évének BME-s eredményei, tapasztalatai:
Milyen eredményeket, tendenciákat látunk a BME részvételi adatai alapján? Hogy állunk hazai és nemzetközi összehasonlításban? Miben fejlődtünk és hol vannak még kiaknázatlan lehetőségek kutatóink részére?
A BME FIEK komplex pályázattámogató portfóliójának bemutatása: pályázati tanácsadás, partnerkeresés, nemzetközi láthatóság erősítése, konzorciumépítés, pályázatírás. Bemutatjuk a csapatot, új, innovatív pályázattámogató honlapunkat (https://horizon.bme.hu) és beszámolunk a BME Competence Map (https://competence.bme.hu) első fél évének tapasztalatairól.
A kerekasztal-beszélgetésen a nyertes pályázatok egyetemi csapatainak vezetői mutatják be a projekteket, a BME szerepét és mesélnek tapasztalataikról. A beszélgetésen a pályázás folyamatát az értékelői perspektívából is bemutatjuk.
A nyertes pályázatokról bővebben: https://horizon.bme.hu/success-stories/
A Spreading Excellence and Widening Participation munkaprogram pályázatai a "Widening" országok, köztük Magyarország innovációs felzárkóztatását célozzák. A Widening-pályázatoknak számos előnye van, többek között az is, hogy tématerületi megkötés nélkül, bármilyen kutatási területen pályázhatóak, de a sikeres pályázáshoz fontos látni az egyes felhívások sajátos logikáját.
Milyen pályázatokat látunk, mik a konstrukciók előnyei-hátrányai, melyiket kinek javasoljuk?
BME Competence Map profil alapján meghívott kutatók részére
Az Európai Kutatási Tanács felhívásai a legnagyobb presztízsű nemzetközi tudományos kiválósági pályázatok közé tartoznak. A kerekasztal-beszélgetésen a BME ERC Starting Grant és Advanced Grant nyertes kutatói osztják meg tapasztalataikat és tanácsaikat.
A Marie Sklodowska-Curie Doctoral Networks (korábban: ITN) és Staff Exchanges (korábban: RISE) pályázatok innovatív képzési hálózat kialakítására, nagyfokú mobilitásra, network-építésre adnak lehetőséget, a választható kutatási terület tekintetében sincsen megkötés. Ezek a pályázati formák népszerűek kutatóink körében, a sikeres pályázáshoz azonban fontos látni a felhívások sajátos logikáját. Mi az, amire érdemes figyelni a pályázat elkészítésekor a projektek gyakorlati tapasztalatai alapján? Hogy működik a gyakorlatban egy innovatív doktori kutatási-képzési hálózat? Milyen mobilitásra ad lehetőséget a Staff Exchanges projekt? Nyertes műegyetemi pályázókkal beszélgetünk.
A Horizon Europe pályázatok legtöbbje együttműködést kíván: az innovatív koncepciókon nemzetközi konzorciumok dolgoznak, melyben akadémiai, ipari szereplők, akár önkormányzatok, hatóságok vagy szakmai szervezetek vesznek részt. Ahogy a felhívások egyre komplexebbek lesznek, a konzorciumok sem csupán létező kapcsolatok alapján szerveződnek, rendszeressé vált partnerkeresés. Az egy órás interaktív workshop a nemzetközi láthatóság erősítése és a konzorciumépítés fórumait, menetét mutatja be a résztvevőknek.
BME Competence Map profil alapján meghívott kutatók részére
Előzetesen egyeztetett találkozók kutatócsoportok részére pályázati együttműködések kialakítása céljából
Book a consultation with the BME Horizon Europe Team in the Calendly app below.
Book a consultation with the BME Horizon Europe Team in the Calendly app below.
BME Building Z
HU-1111, Budapest, Bertalan Lajos str. 2.